Hiçbir anne baba çocuğunun ağlamasına bile dayanamaz. Ama hayat o kadar kusursuz geçmez.

Başlarda gaz sancıları ile ağlayan Bebeğim 6 aylık olmadan benden geçen öksürükle 😩 başlarda hapşırma ve burun akıntısıyla başlayan hastalığı öksürükle devam etti. Doktorumuza ilk başta danıştığımızda Deniz suyu ile aspire edin demişti. Ben de çok sık uygulayamasam da denileni yaptım. Ama gün geçtikçe kızım daha fazla öksürüp ateşi de 38,5 dereceleri görünce tabii ki soluğu doktorumuzda aldık.

Bronşlara doğru giden iltihabını duyup antibiyotik başlanması ve 1 saat hastane acilinde hava ve buhar verilmesi sürecin nasıl bu kadar ileri gittiğini anlayamamaza neden oldu. Ne de olsa kızımız sadece 6 aylıktı…

Bu süreye kadar 6 gün geçmiş. Nasıl geçtiği ise ilk iki gün hapşırma,halsizlik,burun akıntısı ve iştah kaybı gün geçtikçe öksürürüğün başlayıp ilerlemesi son iki gün ishal olması ve ateşin yüksekliği de eklendi.

Geceleri öksürükle uyanıp Bebeğimizin ağlaması ile yataktan fırlayıp ateşine bakmak çaresizliğimizle kucağımızdaki kızımızın yüzündeki o sıkıntılı ifadeyi görmek… Gerçekten kafayı yedirtecek duruma gelip onunla beraber ağlamak…

Her gün kendimi suçlamak. Bir annenin hasta olmaması gerekir oldu da hastalığa yakalanmışsa da en kısa sürede iyileşmesi gerekir. Zencefilli karabiberli çay bile etki etmemişti. Antibiyotik içip bitirmeme rağmen sonuca ulaşamamıştım.😔😷 Bu süre zarfında maske ile dolaşmam sadece hastalığımın yavruma geçmesini uzatmıştı.

Prensesimiz hastaydı ve her öksürüğünde bizim içimiz parçalanıyordu. Ateşi yükseldiğinde hemen ateş düşürücü verip ıslak havluyla ellerine kollarına sürmek 10-15 dakika içerisinde ateşi düşürmeye yardımcı oluyor.

Hastalıkla beraber öğrendiğim en önemli şey ise bebeğimin küçük burnuna Deniz suyu sıkıp ardından hemen aspire etmek gerektiği. Bunu ne kadar fazla yaparsanız ki prospektüsünde 3-6 kez yazmış o kadar işe yarayıp iltihabın bronşlara inmesini engelliyor.

Bu günlerde iş yerimde olan sıkıntıların da hem kendime hem de çocuğuma geçme olasılığı göz ardı edilemeyeceğini düşünüyorum 🤔 Hatalı davrandığım bir neden de bu. Bebekler,çocuklar hisseder. En önemli, en değerli varlığımı sıkıntılar içinde bırakmıştım ki buna hakkım yoktu. Ve en kötüsü de buna çok pişman oldum.

Hayat sıkıntısız geçmiyor. Edindiğim en güzel ilke ise işle ilgili herşeyi iş yerinde bırakıp bundan sonra öyle evime ve çocuğuma gideceğim.🎈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir